W jaki sposób zmonetyzować video na Facebooku?

Monetyzacja video na FB. Warto spróbować.

Z portali społecznościowych korzysta prawie każdy. Poświęcamy im mnóstwo czasu, nie tylko w celach prywatnych, a coraz częściej także tych biznesowych. Potencjał Social Media zauważyli przedsiębiorcy i starają się jak najlepiej go wykorzystać. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest nagrywanie i promowanie ciekawych filmów.

Jak przyciągnąć uwagę na FB?

Przeglądając Facebooka, często nie zatrzymujemy się by żadnym poście na dłużej. Co więc zrobić żeby przykuć uwagę przeciętnego użytkownika? Wykorzystać ciekawe treści. Najlepiej w postaci obrazu, nie tylko formie zdjęć, ale także coraz bardziej popularnych filmów. To właśnie one generują największy ruch na portalach społecznościowych. Pod warunkiem, że nie są zbyt długie chętnie oglądają je niemal wszyscy. Oczywiście wiele zależy od tego, co chcemy przekazać. Przykładowo, gdy zajmujemy się ręcznym wykonywaniem biżuterii warto nakręcić wideo z procesu tworzenia bransoletki, czy pierścionka. Z pewnością wzbudzi on wiele reakcji wśród naszych fanów i być może pomoże w dotarciu do jeszcze większego grona odbiorców.

Różne sposoby monetyzacji video na FB

Najprościej jest zapłacić za reklamę na Facebook’u. To rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko w przypadku, gdy dobrze sprecyzujemy grupę docelową. Jeśli nie jesteśmy pewni jak to zrobić, możemy zatrudnić ekspertów z zaprzyjaźnionego adnext.pl. Kolejnym pomysłem na rozpromowanie wideo jest wykorzystanie tak zwanego influencer marketingu. Polega on na współpracy z internetowymi twórcami opinii, na przykład blogerami czy youtuberami. Pomysł ten sprawdzi się doskonale w wielu branżach rozpoczynając od kosmetycznej, a kończąc na motoryzacyjnej. Kluczem do sukcesu jest rzecz jasna wybór odpowiedniej osoby i dobrze zaplanowane działania.

Pamiętajmy – im więcej wyświetleń i reakcji, tym bardziej rozpoznawalna jest nasza marka, co z kolei może przełożyć się na zyski w firmie. Wykorzystanie wideo do promocji przedsiębiorstwa to dobry pomysł, który dość szybko powinien przynieść oczekiwane rezultaty.

marketing internetowy
Call Now Button