TOP 5 wtyczek SEO WordPress, których musisz używać

Masz stronę lub blog na WordPressie? W takim razie możesz z łatwością zadbać o to, aby publikowane treści robiły świetną robotę w wyszukiwarce i wspierały pozycjonowanie witryny. Nie musisz być wcale ekspertem od SEO, żeby poradzić sobie z optymalizacją wpisów. Niezbędnych podpowiedzi udzieli Ci zainstalowana wtyczka SEO WordPress. Wybór tego typu narzędzi jest bardzo duży, dlatego stworzyliśmy wpis, w którym wskażemy Ci TOP 5 naszym zdaniem najlepszych rozwiązań.

1. WordPress SEO by Yoast

Tej wtyczki nie trzeba przedstawiać nikomu, kto miał już do czynienia z optymalizacją wpisów na WordPressie. Jest to tak zwany kombajn, czyli narzędzie, które kompleksowo wspomaga użytkownika w tworzeniu treści zgodnie z zasadami SEO. Trudno sobie wyobrazić efektywne korzystanie z WP bez tej właśnie wtyczki.

Podstawowe funkcje, jakie oferuje WordPress SEO by Yoast to:

  • Sprawdzanie obecności słów kluczowych w elementach wpisu (tytuł, nagłówki, adres URL itd.),
  • Wskazywanie stopnia poprawności zoptymalizowania wpisu,
  • Bogaty system podpowiedzi, co należy zrobić, aby jeszcze lepiej zoptymalizować wpis,
  • Możliwość optymalizacji wpisów w indywidualny sposób.

Jak twierdzą specjaliści z Agencji interaktywnej Adwhite.pl, wtyczka SEO Yoast jest wtyczką, która bardzo często jest wykorzytywana przez specjalistów SEO, jak i użytkowników mniej zaawansowanych.

2. Broken Link Checker

Jak pewnie wiesz solą SEO są linki – zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ważne jest jednak, aby co jakiś czas badać jakość linków, szczególnie wychodzących. Tym zajmuje się właśnie wtyczka SEO WordPress Broken Link Checker.

Sprawdza ona, czy wszystkie linki obecne na stronie działają i czy prowadzą do istniejących witryn. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że po kliknięciu w odnośnik użytkownik zostanie skierowany na stronę z błędem 404. Wtyczka może również informować właściciela strony o wykryciu zepsutych linków, co pozwoli na szybką reakcję.

3. Google Author Link

Badania wskazują, że popularność wpisu blogowego (głównie wskaźnik CTR) znacznie rośnie, jeśli link do treści jest oznaczony danymi autora. To narzędzie umożliwia automatyczną kontrolę Google Autorship i łączenie wpisu z profilem autora w Google+.

Tym samym czytelnik może od razu dowiedzieć się czegoś o autorze wpisu, a to budzi zaufanie i wygląda bardzo profesjonalnie, no i zyskujemy kolejny wartościowy link. Dzięki tej wtyczce można również określić kategorie wpisów, przy których ma występować łączenie go z autorem.

4. WP-Post Ratings

Ocena wpisu (gwiazdki pojawiające się w wynikach wyszukiwania bezpośrednio przy odnośniku do strony) znacząco zwiększa CTR i jest to jeden z najbardziej pożądanych tzw. Rich Snippets. Taki element nie tylko przyciąga uwagę użytkowników, ale także buduje zaufanie do witryny i samego wpisu.

Wtyczka WP-Post Ratings automatycznie dodaje system oceniania, a właściciel strony może z poziomu panelu śledzić, kto i kiedy dał ocenę. Możliwe jest również wskazanie graficznego przedstawienia systemu ocen (gwiazdki, plusy oraz kciuk w górę).

5. WP Smush

Jest to bardzo przydatna wtyczka, która automatycznie optymalizuje obrazki na stronie, poddając je kompresji bez strat w jakości. Skutek jest taki, że witryna szybciej się ładuje (a więc nie irytuje użytkowników, szczególnie mobilnych), a tym samym zyskuje wyższą ocenę Google.

Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy autor wpisów ma w zwyczaju ich bogate ilustrowanie. Ciekawostką jest fakt, że wtyczka po zainstalowaniu od razu optymalizuje także te pliki, które były umieszczone na stronie wcześniej.

Każda z tych wtyczek znacznie ułatwi Ci efektywne prowadzenie bloga czy aktualizowanie treści strony na WordPressie. Dzięki temu Twoje wpisy będą jeszcze lepiej wspierać pozycjonowanie witryny.

 

Zobacz: BLOG

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, dzięki którym portal jest bezpłatny.

marketing internetowy
Call Now Button