Szkolenie z SEO – Dlaczego jest ważne i warto w nim uczestniczyć?

seo jak poprawićJak poprawić statystyki wyświetleń strony internetowej?

Działanie przez internet ma wiele zalet, ale również niesie ze sobą obowiązki niespotykane w przypadku biznesów działających lokalnie, bez udziału sieci. Jeżeli prowadzimy własny sklep online, bloga czy stronę firmową, z całą pewnością spotkaliśmy się co najmniej raz z tematem SEO. Czym dokładnie ono jest i w jaki sposób wpływa na odbiór naszej witryny? Co możemy zrobić, aby lepiej poznać tajniki Google i wykorzystać je na swoją korzyść?

1. SEO – co to jest?

2. Dlaczego warto zwracać uwagę na SEO?

3. Jak poprawić statystyki wyświetleń strony internetowej?

4. Dla kogo jest szkolenie dotyczące SEO?

5. Czego można się nauczyć na szkoleniu z SEO?

SEO – co to jest?

Search Engine Optimization to proce ważny dla każdego, kto skupia się na zaznaczeniu swojej obecności w sieci. Dzięki SEO wyszukiwarki są w stanie dobierać odpowiednie wyniki do każdego zapytania, jakie w nie wpiszemy. Jako odbiorcy możemy więc otrzymać pożądaną odpowiedź w krótkim czasie, a jako dostawcy treści jesteśmy w stanie wykorzystać tę wiedzę do tego, aby nasza strona pojawiała się pod pożądanymi hasłami. Ponieważ Google działa w oparciu o tekst, bardzo ważnym elementem SEO jest umieszczanie na stronie treści, które pozwolą algorytmowi powiązać ją z konkretnymi zagadnieniami.

Dlaczego warto zwracać uwagę na SEO?

W momencie, gdy chcemy zwiększyć ruch na naszej witrynie, możemy zrobić to na dwa sposoby: zapłacić za reklamę, dzięki czemu nasz link pojawi się ponad innymi lub zadbać o to, aby strona w naturalny sposób pojawiała się wysoko na liście wyszukiwań w ramach danej frazy. Ta druga strategia jest nie tylko korzystniejsza pod względem finansowym, ale również ma długofalowe skutki, podczas gdy za reklamę musimy non stop dopłacać, jeżeli nie chcemy stracić wyróżnienia. Dlatego, jeżeli nie posiadamy zbyt dużego budżetu na płatną promocję, lepszym sposobem jest skupić swoją uwagę na uzyskaniu dobrej optymalizacji. Więcej na ten temat przeczytasz na blogu Zgred.pl.

Jak poprawić statystyki wyświetleń strony internetowej?

Aby Google patrzyło na nas „łaskawym okiem”, musimy podejść do kwestii optymalizacji jak do szeregu powiązanych ze sobą mechanizmów. Owszem, to, jakie treści umieszczamy na stronie jest bardzo ważne, jednak również jej forma i jakość wykonania mają duże znaczenie – nie chcemy w końcu włożyć dużo wysiłku w budowaniu swojej pozycji tylko po to, aby potencjalni klienci od razu zamykali kartę ze względu na długi czas ładowania czy nieczytelny interfejs graficzny. Jeżeli chcemy zbudować dobrą podstawę pod SEO, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o aspekt techniczny strony, a także o to, aby prezentowała się ciekawie i korespondowała z aktualnymi trendami w grafice przeznaczonej do sieci. Dbając o wszystkie elementy układanki sprawimy nie tylko, że strona pojawi się na pożądanym miejscu w liście wyników wyszukiwania, ale również zachęcimy odbiorców do pozostania na niej na dłużej. W ten sposób budujemy nie tylko statystyki wyszukiwań, odsłon czy danych, ale również znacząco wspomagamy swoją sprzedaż.

Dla kogo jest szkolenie dotyczące SEO?

Szkolenie SEO jest przydatne dla osób zajmujących się wieloma różnymi rzeczami. Z powodzeniem skorzystają z niego osoby odpowiedzialne za dział marketingu, ale również copywriterzy czy programiści odpowiedzialni za techniczny aspekt naszej strony. Wiele cennych informacji zdobędą również blogerzy oraz osoby, które na co dzień mają kontakt z bardziej technicznymi aspektami SEO, jak na przykład specjaliści od przeprowadzania audytów w tym zakresie. Jeżeli sami prowadzimy stronę czy sklep w sieci, ale nie zajmujemy się bezpośrednio utrzymaniem go na dobrej pozycji w wyszukiwarce, mimo wszystko jako przedsiębiorcy również możemy wynieść ze szkolenia wiele dobrego i nauczyć się nowych, przydatnych rzeczy. Dobrym przykładem wykorzystania szkolenia w taki sposób jest skupienie się na tym, jak pracować z wynikami Google Analytics, AdSense czy Ads, jak założyć wizytówkę w Google i jak przełożyć wiedzę SEO na budowanie firmowych profili w social media.

Czego można się nauczyć na szkoleniu z SEO?

Szkolenia SEO u Zgreda są dedykowane osobom o każdym stopniu zaawansowania w tej dziedzinie. Podstawowy kurs pozwala się wdrożyć w fundamenty kierujące działaniami pod SEO, umożliwia zrozumienie dokładnego działania wyszukiwarek typu Google i jej podobne, a także wdraża nas i zachęca do wykonywania pierwszych samodzielnych kroków na tym polu. Jest to szkolenie przemyślane w taki sposób, aby każdy wyniósł z niego jak najwięcej wiedzy, którą z czasem będzie można rozwijać już w bardziej precyzyjnym zakresie.

Kurs zaawansowany natomiast jest przeznaczony dla tych z nas, którzy znają już podstawy optymalizacji i mają w niej trochę doświadczenia. Na tym szkoleniu możemy zagłębić się w szczegóły, badać konkretne przykłady, dlaczego coś działa tak a nie inaczej, a także pracować z bardziej złożonymi narzędziami do działań SEO. Jest to również świetna okazja do zadania trudniejszych pytań, jeżeli jakiś aspekt optymalizacji nasz szczególnie zastanawia.

marketing internetowy
Call Now Button