Ponadczasowe znaczenie lajków na Facebooku

lajki na fb tanioLajki na FB wciąż są ważne.

Polubienia na Facebooku mają kluczowe znaczenie dla promowania fanpage’y, reklamowania produktów i docierania do jak największej liczby użytkowników. Jaki jest mechanizm działania lajków na Facebooku? Jak zdobyć więcej polubień dla swojej strony?

  1. Jak aktywność użytkowników wpływa na funkcjonowanie strony?
  2. Reakcje i polubienia Facebook
  3. Rekomendacje, komentarze i opinie Facebook
  4. Jak zdobyć więcej lajków Facebook?

Jak aktywność użytkowników wpływa na funkcjonowanie strony?

Aktywność użytkowników działa na dwa podstawowe sposoby: zwiększa zasięg strony i zainteresowanie innych osób na portalu. Jak to działa? Zwiększenie zasięgu jest automatyczne i następuje przy każdej aktywności użytkowników (lajki, reakcje, komentarze) – strona zaczyna wyświetlać się znajomym osób, które polubiły lub skomentowały udostępnione przez nią materiały. Natomiast zainteresowanie pozostałych użytkowników jest uwarunkowane rodzajem aktywności powiązanych z nimi na Facebooku osób. Przykładowo, jeżeli twój znajomy skomentuje post jakiejś strony w interesujący sposób, istnieje zwiększona szansa, że po przeczytaniu jego komentarza odwiedzisz fanpage.

Reakcje i polubienia Facebook

Reakcje i polubienia Facebook są bardzo przydatne nie tylko w zwiększaniu zasięgu, ale również w budowaniu pożądanego stosunku emocjonalnego użytkowników wobec strony. Przykładowo, duża ilość reakcji śmiechu sprawia, że inne osoby na portalu zaczynają postrzegać zawartość jako humorystyczną.

Rekomendacje, komentarze i opinie Facebook

Komentarze i opinie Facebook mają ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku stron oferujących usługi lub produkty. Pozytywne rekomendacje są w stanie znacznie zwiększyć ilość użytkowników zainteresowanych działalnością danej firmy (lub innego podmiotu). Dobrym przykładem są punkty gastronomiczne – przed wyjściem do restauracji wiele osób sprawdza opinie na temat lokalu w Internecie, między innymi na Facebooku. To, czy komentarze są zachęcające, może zadecydować o ostatecznym wyborze miejsca, do którego dana osoba się ostatecznie uda.

Jak zdobyć więcej lajków – Facebook?

Więcej lajków na Facebooku dla swojej strony lub jej zawartości można zdobyć na kilka sposobów. Możesz na przykład zaprosić swoich znajomych do polubienia fanpage’a, wykupić płatną reklamę lub zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy zapewniającej takiej, która zdobywa lajki Facebook czy też dobrze znane i nieustannie poszukiwane polubienia strony fanowskiej na Facebooku tzw. fani Facebook. Decydując się na ostatnią opcję masz pewność, że dostaniesz to czego oczekujesz wraz z kompleksową pomocą i odpowiedziami na nurtujące pytania dotyczące usługi z gwarancją sumiennie wykonanej kampanii tzn. jeżeli będziesz miał pytania odnośnie kont profilowych z jakich wykonywane są interakcje (kliknięcia Lubię to!) czy też pisane komentarze i opinie otrzymasz odpowiedź od fachowców. Nie możemy spodziewać się takiej pomocy i odpowiedzi po płatnej reklamie wykupionej w menadżerze reklam Facebook gdyż tam dostajesz jedynie wyświetlenia, które mogą, ale nie muszą zamienić się w oczekiwane kliknięcia generujące współczynnik konwersji.

Pewnym krokiem zmierzającym w odpowiednim kierunku jest skontaktowanie się z np. firmą ExpertLike i przedstawienie strategii, którą podążamy, a fachowcy ds. marketingu w zakresie mediów społecznościowych na pewno doradzą co jest potrzebne w konkretnym przypadku, aby pozwoliło nam osiągnąć zamierzony cel.

marketing internetowy
Call Now Button