Jak wybrać skuteczny antywirus dla firm?

antyvirAvast. Antywirus potrzebny jest w każdej firmie.

Wybierając antywirus dla firmy warto zadać sobie pytanie, co decyduje o jego skuteczności? Odpowiedź jest prosta – to dwie rzeczy. Po pierwsze jest to baza zagrożeń, które program potrafi wychwycić. Po drugie – silnik, który zapewnia skuteczność ich wyszukiwania.

Baza

W antywirusie Avast dla firm ochrona przebiega dwutorowo. Z jednej strony jest to bogata baza złośliwych kodów, które (uruchomione na komputerze) mogą powodować negatywne skutki. Baza opiera się na monitoringu zagrożeń, prowadzonym przez Laboratoria Avast.

Każdy użytkownik programu (a jest ich 400 milionów) może się podzielić podejrzanym plikiem, a niektóre z nich są automatycznie przesyłane do centrali. Tam od razu powstaje na nie „szczepionka”, rozsyłana wraz z aktualizacjami do wszystkich.

Dzięki temu baza na której pracuje skaner jest stale odświeżana. Nie trzeba czekać na masowe infekcje, by antywirus zaczął je wykrywać.

Drugim sposobem ochrony jest tzw. ochrona heurystyczna. Polega ona na bieżącym monitorowaniu zachowań plików i programów.

Każdy z nich ma określony zakres zachowań, które nie są szkodliwe dla systemu. Gdy tylko wykroczy poza niego (np. będzie chciał wysyłać dane w świat bez informowania o tym użytkownika), wówczas Avast go zablokuje.

antyvirus free

Dzięki temu antywirus dla firm pozwala ochronić zasoby przed nieznanymi wirusami, działającymi „z opóźnionym zapłonem”. Konsola pozwalająca na zdalne zarządzanie ochroną pomaga monitorować tego typu sytuacje i na bieżąco decydować, czy program powinien działać, czy lepiej go wyłączyć.

Silnik

Silnik jest sercem antywirusa – to on napędza całość i sprawia, że program funkcjonuje. Na etapie zakupu trudno go sprawdzić – jego właściwości wychodzą dopiero w trakcie użytkowania. Warto więc oprzeć się na informacjach, które pozwolą zracjonalizować wybór i nie popełnić pomyłki.

Antywirus dla firm Avast pracuje w oparciu o najnowszy silnik, stworzony przez AVG i Avast. Połączenie sił tych dwóch firm pozwoliło również podzielić się doświadczeniem i wiedzą. W efekcie powstał jeden z najskuteczniejszych silników, który znaleźć można w wersji Avast dla firm.

Jest on szybki, nie obciąża systemu (pracuje właściwie niezauważalnie), bardzo dobrze wychwytuje zagrożenia i nie wykorzystuje wielu zasobów. Chroni przed wszystkimi niebezpieczeństwami sieci (m.in. ransomware, spyware, phishingiem oraz fałszywymi stronami www).

Monitoruje pocztę, przeglądarkę, sieć WiFi oraz wykorzystanie kamery. Zapewnia optymalizację na najwyższym poziomie.

Sprawdź antywirus dla firmy AVAST Antivirus Business Pro Plus

avast antyvir

 

 

 

 

 

Wpis przygotowany przez oficjalnego dystrybutora AVAST w Polsce

marketing internetowy
Call Now Button