Hasło możesz wymyślić, może to zrobić ktoś za ciebie

Darmowy generator hasełDarmowy generator haseł

Ogromna część użytkowników komputerów i internetu nie ma pojęcia o tym, jak często ktoś nieproszony odwiedza nasze skrzynki pocztowe albo nawet penetruje zawartość dysków. Oczywiście nie dotyczy to każdego użytkownika, ale głównie tych, którzy nie mają tego „odruchu bezwarunkowego” sprowadzającego się do badania systemu zabezpieczeń lub skanowania dysków programem antywirusowym.

Na początek kilka przykładów, które warto od razu… kasować

– W ostatnich miesiącach wielu użytkowników sieci dostaje maile zawierające między innymi taką treść: „prośba o spłatę przeterminowanych należności”. Do maila nierzadko podłączony jest rar lub zip. To może być zarówno próba wyłudzenia pieniędzy, jak i wrzucenia wirusa. Takie maile wyrzucamy bez otwierania.

– Zdecydowanie kasujmy maile rozpoczynające się od „Re:”, pochodzące od nieznanych osób lub firm. Najczęściej jest to oczywiście reklama firmy, ale tu ryzykujemy to, że ktoś zacznie nielegalnie przetwarzać nasze dane osobowe. Wszystkie bezwzględnie maile z „Re:” należy kasować.

– Oczywiście bez zastanowienia wywalajmy maile, które mają w treści „Hi” i załącznik (najczęściej rar lub zip) – tu w większości wypadków mamy do czynienia z próbą wrzucenia wirusa na nasze dyski lub pocztę.

– Jasne, że chyba już się rzadko kto nabiera na mailowe propozycje przelania spadku od nadawcy (najczęściej) z krajów afrykańskich. To jest próba oczyszczenia konta bankowego użytkownika poczty internetowej.

– Zwracajmy baczną uwagę na niespodziewane maile pisane w obcym języku. Intencje takiego nadawcy na ogół nie jest trudno rozszyfrować.

Nad czym warto się zastanowić?

Przede wszystkim nad tym, czy warto jest korzystać z propozycji zapamiętywania twojego hasła sugerowanej choćby przez portale społecznościowe, sklepy internetowe itd. Kilkadziesiąt sekund ciebie nie zbawi, jeśli za każdym razem wpiszesz nowe hasło.

To pozorne ułatwienie może ciebie drogo kosztować. Ponadto opuszczając portal lub pocztę staraj się wylogować a nie jedynie wygaszać stronę.

Sposoby na uniknięcie intruzów

Kilka już wymieniliśmy. Ale jeden jest chyba najistotniejszy – redagowanie haseł. I tu bardzo często idziemy na łatwiznę wymyślając hasła łatwe przez nas do zapamiętania. Na przykład nawiązujące do daty urodzin lub imienia. W ten sposób dajemy przykład swojej naiwności…

Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest posiadanie takiego hasła internetowego lub komputerowego, które będzie nam samym trudno zapamiętać. I tu warto jest skorzystać z generatora haseł, który zaproponuje różną ilość znaków wygenerowanych losowo.

Ponadto najlepiej jest, kiedy nie zapisujemy tych haseł na… dysku.

Zapraszamy do skorzystania z darmowego generatora haseł – https://haslowygaslo.pl/

marketing internetowy
Call Now Button